محل تبلیغات شما

سلام  

احوال شما  

سوال : زمان بهشتی شدن عیسی مسیح از منظر کتاب مقدس کی بوده ؟

جواب : عیسی مسیح در انجیل لوقا، به یکی از دو ی که همراه وی به صلیب کشیده شده و ظاهراً انسان فهمیده‌ای بوده است، وعده می‌دهد که در همان روز کشته شدنشان، وی با عیسی مسیح در بهشت محشور خواهد بود:

سپس رو به عیسی کرد و گفت: ای عیسی، وقتی ملکوت خود را آغاز کردی، مرا هم به یاد آور! عیسی جواب داد: خاطرجمع باش که تو همین امروز با من در بهشت خواهی بود!» ترجمه‌ی تفسیری کتاب مقدس، لوقا 23: 39-43.  

نکته : 305 یعنی می شه گفت که هم به بهشت می ره ؟آیا ؟

دوم اینکه : عیسی مسیح تصریح می‌کند که دقیقاً همان روزی که بر روی صلیب کشته می‌شوند به بهشت خواهد رفت.

در حالی که یه قسمت دیگه ‌ کتاب مقدس، برعکس روایت لوقا رو گفته ببینید .

سران قوم یهود نمی‌خواستند جسدها روز بعد که شنبه و روز اول عید بود، بالای دار بمانند؛ بنابراین، از پیلاطوس خواهش کردند که دستور بدهد ساق پاهای ایشان را بشکنند تا زودتر بمیرند و جسدشان را از بالای دار پایین بیاورند.»ترجمه‌ی تفسیری کتاب مقدس،  یوحنا 19: 31.

عیسی مسیح در روز یکشنبه به مریم می‌گوید هنوز به نزد پدرم یعنی خدا، نرفته و صعود نکرده است: عیسی گفت: مریم! مریم برگشت و عیسی را شناخت و با شادی فریاد زد: استاد! عیسی فرمود: به من دست نزن، چون هنوز نزد پدرم بالا نرفته‌ام. ولی برو و برادرانم را پیدا کن و به ایشان بگو که من نزد پدر خود و پدر شما و خدای خود و خدای شما بالا می‌روم.»ترجمه‌ی تفسیری کتاب مقدس، یوحنا 20: 16-17.

نکته 305

اینکه توی لوقا حضرت عیسی گفته همین امروز (جمعه) می ریم توی بهشت ، ولی تویِ یوحنا می گه : روز یکشنبه هست و من هنوز پیش خدا نرفتم ،

سوال :  آیا می شه گفت که حضرت عیسی داره وعده های دروغ می ده ؟ آیا ؟

یا اینکه باید بپذیریم کتاب مقدس دارای اشتباهات بوده و یکی از این اشتباهاتش هم همین مورده ؟! 

آپ مرتبط 

شریعت و احکام در مسیحیت

http://j-shobhah.blogfa.com/post/1094 

نظر شما چیه

خدا مثال یه زن رو برای مردا و زنها زده.

نسخ یهودیت در متون مسیحیت

امیرالمومنین و ایرانیان

عیسی ,کتاب ,مسیح ,روز ,بهشت ,؟ ,عیسی مسیح ,مسیح در ,کتاب مقدس ,تفسیری کتاب ,بالای دار

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Rosina's notes دست نوشته ها مسجد و حسینیه الغدیر blogceptphini [باب میل من است تمام او] Carolyn's site baniruntio egeffodda سرودۀ انتظار به یاد نرگس