احوال شما

سوال : لقب امیرالمومنین برای حضرت علی از طرف خداس ؟ آیا ؟

جواب : آره داداش

عن ابن عباس قال: قال رسول الله صلى الله علیه واله : والذی بعثنی بالحق بشیرا ونذیرا ما استقر العرش والکرسی ولا دار الفلک ولا قامت السماوات والارض الا بأن کتب فیها (لا اله الا الله محمد رسول الله علی أمیر المؤمنین)، وان الله تعالى لما عرج بی الى السماء واختصنی بلطیف ندائه قال: یا محمد قلت: لبیک ربی وسعدیک قال: أنا المحمود وأنت محمد، شققت اسمک من اسمی وفضلتک على جمیع خلقی وبریتی، فانصب علیا علما لعبادی یهدیهم الى دینی. یا محمد انی قد جعلت علیا امیر المؤمنین، فمن تأمر علیه لعنته ومن خالفه عذبته ومن أطاعه قربته. یا محمد انی قد جعلت علیا امام المسلمین. فمن تقدم علیه أخزیته ومن عصاه اسحقته، ان علیا سید الوصیین وقائد الغر المحجلین وحجتی على الخلق اجعمین.

ترجمه :

این عباس می گوید : پیامبر فرمودند : سوگند به آن خدایی که مرا به حق بشارت دهنده به رحمت خود قرار داده عرش و کرسی استقرار نگرفته و فلک به گردش در نیامده و آسمانها و زمین استوار نباشد مگر به آنکه روی آنها نوشته شده است :

نیست خدایی مگر ذات مقدس یگانه او و محمد است رسول او و علی بن ابیطالب حاکم و امر کننده مومنان .

خدای تعالی چون مرا به آسمان بالا برد و مرا به ندای لطیف خود در شب معراج اختصاص داد گفت : ای محمد ! عرض کردم لبیک ای پروردگار .من پذیرفتم ندای تو را و آمده ام برای تلقی گفتار تو .

خدا فرمود : ای رسول من . من هستم محمود و تو هستی محمد . اسم تو را از نام خودم مشتق نمودم و تو را بر جمیع بندگان خودم برتری و شرافت دادم .

ای محمد ! برادرت علی را به خلافت برگزین و او را علم و راهنمای هدایت مردم معرفی کن تا مردم را به دین من رهبری کند .

ای محمد ! من او را امیر و فرمانده مومنان قرار دادم.

پس کسیکه بر او حکومت و فرمانوراویی کند من او را به لعنت خود گرفتار می کنم .

غایة المرام» ص 620 حدیث هیجدهم

آپ مرتبط

خداوند شهادت به ولایت امام علی را از انبیاء گذشته گرفته است

http://j-shobhah.blogfa.com/post/1109

نظر شما چیه